Woda


Autor: mózgi3
25 stycznia 2016, 18:40

                 Witam

Dzisiaj będzie o zbawiennym wpływie wody na nasze mózgi 

 

Woda stanowi ok. 82 proc. naszego mózgu. To od niej zależy przewodzenie impulsów nerwowych, szybkość oraz jakość myślenia. ­
Brak wody bardzo szybko zaburza procesy myślowe, a to automatycznie wpływa na nasze gorsze samopoczucie. Odstąpienie od nawodnienia organizmu sprawia kłopoty z koncentracją, pamięcią krótkotrwałą, myśleniem logicznym i abstrakcyjnym, a także pozostałymi procesami poznawczymi. Mózg, który jest odcięty od dostaw wody powoli obumiera, tracąc zdolność do prawidłowego sterowania organizmem. Senność, otępienie, zmęczenie oraz ból – to tylko niektóre z symptomów, które możemy odczuwać.

Naukowcy udowodnili, że picie wody poprawia sprawność mózgu, jej niedobór osłabia go, w związku z czym wolniej reagujemy i gorzej nam się myśli. Poza tym czując pragnienie nasz mózg skupia się na potrzebie zaspokojenia go, dopiero kiedy dostarczymy mu odpowiednią ilość płynu będzie mógł skupić się na wykonywaniu innych zadań.

Pamiętajmy o tym, aby popijać wodę regularnie przez cały dzień. Jeśli jesteśmy spragnieni, to mózg mimowolnie spowalnia, gdyż skupia się głównie na rosnącym pragnieniu. Woda mobilizuje mózg do wytężonej pracy. ­
Chcesz zdać egza­min? Pij wodę 

                                                        AR

 

DT
30 stycznia 2016
I znowu dużo można się nauczyc ,aż o tak zbawiennym działaniu wody jeżeli chodzi o naukę nie wiedziałam. Teraz to wykorzystam dla jeszcze lepszych wyników.

Dodaj komentarz